Léto

Krušné hory

Nemilované, podceňované, někdy i vysmívané: tak se daly donedávna označit Krušné hory . Dnes už to ale zdaleka není jen krajina mrtvých lesů na pozadí kouřících elektráren. Naopak, najdete tu ztichlý svět horských rašelinišť, čisté potoky, zajímavou architekturu a také dobré podmínky pro různé sporty. Konečně hory! Možná takové zvolání vám přichází na jazyk, když se ke Krušným horám přibližujete z českého vnitrozemí.

Chata Barborka nabízí:

 • Víceúčelové hřiště k dispozici (nohejbal, volejbal, fotbálek, badminton atd..)

 • grilování,táboráky

 • houbaření

Možnost zapůjčení:

 • stolní hry (např: soubor 52 her, šachy, karty, kostky, pastelky, šipky atd...)

 • venkovní hry (badminton, líný tenis, petanque, míčové hry, kuličky, švihadlo atd...)

 • cyklomapy, turistické mapy

 • grilovací náčiní

Skiareál Klínovec nabízí i letní aktivity:

 • Trail Park Klínovec
 • sedačkové lanové dráhy v rámci projektu " cyklistika bez námahy" 
 • lanový park
 • spousta turistických tras pro pěší - nordic walking 

Výlety do okolí

Vlastivědné museum a Ježíškova cesta Boží Dar

Vlastivědné museum a Ježíškova cesta Boží Dar

Nejvýše položené museum v České republice. Můžete si prohlédnout expozici Ježíškovi cesty, zdejší minerály nebo rekonstrukci selské jizby. Samotnou atrakcí pro malé i velké návštěvníky je Ježíškova cesta – naučná stezka s několika zastávkami, vybavenými informačními tabulemi a atrakcemi pro děti. Na výběr je velký a malý okruh , začátek cesty je u infocentra. Stezka úzce souvisí s proslulou božídarskou Vánoční poštou. Samostatným Vzdálenost od Klínovce je asi 5 km.

Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov

Plošně největší zoo v ČR, která představuje oázu klidu uprostřed rušného Chomutova. Kromě poznání širokého spektra rozličné fauny a flóry si můžete užít safari, svést se na koni nebo navštívit raně středověkou vesnici. Vzdálenost od Klínovce je přibližně 45 km.

Hrad Hasištejn

Hrad Hasištejn

Udatný rytíř opustil hrad a vyjel vstříc avarskému nebezpečí, svou milovanou dceru nechal v opatrování kaplana. Po svém návratu našel dceru zasnoubenou s potulným dobrodruhem. Pojal jej vztek a proklál kaplana mečem, sovu dceru nechal zazdít a sám skočil i s koněm z příkré skály. Skály nenávisti německy Hassenstein tak přišel středověký hrad nedaleko Chomutova ke svému nelichotivému jménu. Vzdálenost od Klínovce je zhruba 35 km.

Jan Becher museum

Jan Becher museum

Becherovka světoznámý bylinný likér jedinečné chuti, s přísně střeženým receptem výroby nechá návštěvníky nahlédnout do své historie a součastnosti. Tradiční český výrobek je připravován v Karlových Varech vzdálených okolo 30 km od Klínovce.Becherovka světoznámý bylinný likér jedinečné chuti, s přísně střeženým receptem výroby nechá návštěvníky nahlédnout do své historie a součastnosti. Tradiční český výrobek je připravován v Karlových Varech vzdálených okolo 30 km od Klínovce.

Horní hrad zvaný Hauenštejn

Horní hrad zvaný Hauenštejn

Byl založen v půlce 13. století Přemyslem Otakarem II., jako ochrana obchodní stezek v Poohří. Během staletí vystřídal hrad velké množství majitelů, kteří tu a tam měnili jeho vzhled. Nejvýraznější změna na sebe nechala čekat do 19. století kdy Gabriela Buquoi nechala ze zašlého strohého hradu udělat prostorný zámek. Katastrofou se pro Horní hrad stal komunistický režim, který jej nechal zchátrat. Změnu přinesl až soukromý majitel v roce 2000, jenž hrad za přispění veřejnosti do dnes restauruje. Hrad se nachází nedaleko Ostrova asi 25 km od Klínovce.

Salaš Ryžovna

Salaš Ryžovna

Restauraci, penzion, biofarmu, sýrovnu to vše naleznete na jediném místě nedaleko Božího Daru v panenské přírodě Krušných hor. Zdejší sýry jsou ryze přírodní farmářské výrobky jedinečné chuti. Vzdálenost od Klínovce je okolo 10 km.

Červený hrádek

Červený hrádek

Původní gotický hrad byl převlečen v 17. století do barokního hávu. Svůj název dostal podle typické červené fasády. Zámek proslul mimo jiné návštěvou lorda Runcimana v roce 1938, která předznamenala nechvalně proslulou mnichovskou dohodu. Dnes je na zámku technické museum a školící středisko a centrum cestovního ruchu.

Muzeum Letecké bitvy

Muzeum Letecké bitvy

V roce 1944 se strhla nad Krušnohořím jedna z největších leteckých bitev nad českým územím. Nebeskému dramatu je věnováno museum v horské vesničce Kovářská, v jejímž okolí se nalezlo velké množství trosek zůčastněných letounů. Asi nejznámnější je zadní část trupu B 17.tky zapíchnuté v budově školy. Vzdálenost od Klínovce je asi 8 km.

Hipodrom Most

Mostecký Hipodrom je součástí rekultivačního parku Velebudice, který patří mezi špičkové projekty tzv. české rekultivační školy, která je s respektem uznávána na celém světě. V souvislosti s úvahami o využití Velebudické výsypky byl v roce 1973 zpracován záměr vybudování rekultivačního parku jako areálu odpočinku a zdraví, jehož dominantou se stane dostihová dráha.

Aquadrom Ane Mare

Aquadrom Ane Mare

Druhý zástupce německých vodních světů tentokrát ve vesničce Geyer u Anabergu. Naleznete zde tunelový tobogán, tobogán s umělou řekou, bazén s vlnobitím či biosaunu, finskou a parní saunu. Vzdálenost od Klínovce se pohybuje okolo 30 minut jízdy autem.

Aqua Marie

Aqua Marie

Aquapark u našich německých sousedů v městě Marienbrg asi 45 minut cesty autem od Klínovce. Mezi zdejší lákadla patří bazén s umělými vlnami, sjíždění divoké řeky na prižové obruči, vytápěný solankový bazén s vřídelními lehátky, tři druhy saun a mnoho dalšího.

Aquapark Klášterec nad Ohří

Aquapark Klášterec nad Ohří

Tři tobogány, výřivka, divoká voda, několik bazénů, množství sportovišť a restaurace dělají z kláštereckého vodního světa oblíbený cíl pro zpříjemnění letních veder. Vzdálenost od Klínovce je okolo 20 km.

Freizeitpark Plohn

Freizeitpark Plohn

Zabavný park asi 60 km (60 minut) od Klínovce s nejlepší dřevěnou horskou dráhou Evropy pro rok 2011. Ideální místo kam na výlet s rodinou.

Kamencové Jezero 

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě.Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Lidskému zdraví je tato voda velmi prospěšná. Naleznete zde vše, co pro příjemné prožití prázdninových dnů potřebujete. Travnaté i písčité pláže upravená mola vám nabídnou příjemné pohodlí při slunění i koupání.

Navštivte náš Facebook

Novinky

17.05.2018

Nově zrekonstruovaná společenská místnost

Máme pro Vás novinku. Zrekonstruovali jsme společenskou místnost s jídelnou. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit !

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Chata Barborka Háj u Loučné 165 PSČ 431 91

mobil:773085392


Rezervační formulář

Vaše jméno a příjmení*
Vyberte období pobytu*
Počet osob*Váš telefon*
Vaše emailová adresa
Poznámka

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole:

m1Ps3Duo
Vložit poznámku