03. 05. 2017 - Nově otevřený Trail Park Klínovec

Trail Park Klínovec

V městských lesích Jáchymova naleznete 24 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Pro ty nejzdatnější je dále připravena 5 km sjezdových úseků. Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pump tracku a zlepšovat své dovednosti ve skill centrech na nástupních místech.

Během návštěvy můžete využít služeb restaurace U staré lanovky v blízkosti začátku stezek, občerstvení u spodní stanice lanové dráhy, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením a servisu kol. K dispozici jsou bezplatná parkoviště, myčka kol a sprchy. Sekce jednotlivých stezek můžete podle vlastního uvážení kombinovat pomocí v mapě vyznačených vrstevnicových lesních cest nebo se nechat jednou stezkou dovést pohodlně až do cíle. Vždy však následujte pravidla chování na stezkách, respektujte provozní řád a vybírejte stezku odpovídající vašemu vybavení, dovednostem a fyzické kondici.

Trail Park Klínovec není určen pouze zkušeným cyklistům. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a tedy i pro děti.

Stezky v Trail Parku Klínovec jsou vhodné pro děti v okamžiku, kdy jsou schopny samostatné a kontrolované jízdy na kole po dvoustopé lesní cestě. Více než na věku dítěte tedy záleží na tom, co již na kole umí. Podle toho také vybírejte odpovídající obtížnost stezky.

Ještě před vstupem na stezky samotné, můžete s dětmi vyzkoušet jízdu na kole na pump tracku a ve skill centruPump track je krátký okruh, který obsahuje terénní vlny, se kterými se setkáte na stezkách vedoucích lesem. Skill centra jsou plochy s malými překážkami, na kterých je možné trénovat ovládání kola. Malé děti najdou vyžití na dětském hřišti u restaurace U staré lanovky, která se nachází v blízkosti vrcholu Klínovce a nástupního místa na začátku všech stezek.

Není vhodné vyjíždět na stezky s dětmi v sedačce umístěné na kole nebo tažné tyči s vozíkem. Stezky jsou úzké a obsahují zatáčky, které kolo s vozíkem nemusí bezpečně projet. Rychlejší změny směru potom mohou být nebezpečné i pro děti v sedačce.

Pokud jste na stezkách s dětmi, buďte předvídaví a zvlášť opatrní. Nechte děti jet první – lépe tak předejdete situaci, kdy by se mohlo připlést do cesty jinému jezdci. Buďte k ostatním jezdcům ohleduplní a pusťte rychlejší jezdce před sebe uhnutím k hornímu okraji stezky. Pokud zastavíte, nenechávejte kola ani jiné věci na stezce a ani vy sami na ni nezůstávejte stát ani sedět. Předejdete tak množství pro vás i pro okolí nebezpečných situací.

Při jízdě po stezkách musí mít děti nasazenou a řádně upevněnou cyklistickou helmu.


Navštivte náš Facebook

Novinky

17.05.2018

Nově zrekonstruovaná společenská místnost

Máme pro Vás novinku. Zrekonstruovali jsme společenskou místnost s jídelnou. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit !

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Chata Barborka Háj u Loučné 165 PSČ 431 91

mobil:773085392


Rezervační formulář

Vaše jméno a příjmení*
Vyberte období pobytu*
Počet osob*Váš telefon*
Vaše emailová adresa
Poznámka

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole:

f5Ii2d8Gkd9D
Vložit poznámku