Zima

Krušné hory

Krušné hory se táhnou po severozápadní hranici České republiky s nejvyšší horou Klínovec (1244 m.n.m.). Dalšími vrcholy jsou Špičák, sopečná kupa Plešivec a na sever od Klínovce sasský Fichtelberg. Na hřebenech hor se dodnes dochovala rozsáhlá rašeliniště, jež jsou zásobárnou pitné vody a udržují tvář krajiny. Česká strana Krušných hor je strmá, zatímco na sasské straně jsou svahy pozvolné. Z toho vyplývají lepší podmínky pro zimní sporty z české strany, zvláště pak v západní části Krušných hor. Tato část je také mnohem méně zasažena neuvážlivou průmyslovou činností člověka z minulých let.

Klínovec (1244 m n.m.)

Klínovec jako nejvyšší hora Krušných hor nabízí svým návštěvníkům to pravé sportovní vyžití, ať už se chcete věnovat sjezdovému lyžování nebo rádi vyrazíte na běžkách. Zároveň nabízí výbornou dostupnost, dostatek ubytovacích služeb a kvalitní služby všem svým návštěvníkům. Klínovec je slavný zejména díky skvělým podmínkám pro zimní radovánky, které nabízí pravidelně každý rok. Využít těchto skvělých podmínek k lyžování je možné zejména ve Skiareálu Klínovec, který se snaží pro své návštěvníky připravit fantastické lyžování každý den.

Chata Barborka - zima

Střediska zimních sportů jsou Klínovec, Boží Dar, Vejprty a Mezihoří. Nejznámější města v okolí jsou lázně Karlovy Vary a Jáchymov, proslavený těžbou sopečných produktů, stříbra a radia. Zajímavostí je také nejvýše položená Česká pošta v Božím Daru, která je ve vánočním čase adresou Ježíška. Na úpatí Krušných hor teče řeka Ohře, do níž se vlévají horské říčky Bystřice, Svatava a Rolava.

Chata Barborka - zima

Areál Klínovec zahrnuje mnoho sjezdovek od nejlehčích po těžké, včetně miniareálu určeného dětem a slabším lyžařům s možností lyžařské a snowboardové školy. Pro vášnivé příznivce snowboardingu je speciálně určen areál Neklid.

Běžecké a turistické trasy jsou rozsáhlé a dobře upravované. Z Jáchymova na Klínovec vede sedačková lanovka s překrásnou vyhlídkou. Po celém areálu jsou půjčovny sportovních potřeb a skiservisy. Na všech sjezdovkách je možnost rychlého občerstvení i posezení v restauracích. V případě špatných sněhových podmínek je zajištěno umělé zasněžování všech svahů.

Oficiální stránky střediska: http://www.klinovec.cz

Navštivte náš Facebook

Novinky

17.05.2018

Nově zrekonstruovaná společenská místnost

Máme pro Vás novinku. Zrekonstruovali jsme společenskou místnost s jídelnou. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit !

Archiv novinek

Rychlý kontakt

Chata Barborka Háj u Loučné 165 PSČ 431 91

mobil:773085392


Rezervační formulář

Vaše jméno a příjmení*
Vyberte období pobytu*
Počet osob*Váš telefon*
Vaše emailová adresa
Poznámka

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole:

h4Ic1e1Owb7Xh8
Vložit poznámku